Ufo přistálo za Jihlavou? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
kultura
Napsal Wec   
Úterý, 14 říjen 2008

 V Jihlavě přistálo UFO? Nebo Kelti přetáhli nějakou oslavu? Nebo invaze Indů?  Za Jihlavou v místě zvaném Skalka (sídliště za ústředním hřbitovem) se na posekaném kopečku "U křížku" objevil zajímavý obrazec. Mnozí už tuší, je to environmentální instalace místního výtvarníka Víta Krause. Pro fotku a podrobnosti čtěte dále.

 

 Vít Kraus má na krajinomalbu (a nemyslím tím natažené plátno v rámu a na stojanu) v gargantuovským měřítkách úchylku, dalo by se říci specializaci. První podobnou věc provedl na kopci opodál, kdy vysekal a vápnem vyznačil obrovské OI viditelné z Pelhřimovské silnice.

 

Ani letos mu to nedalo na kopeček "U křížku" křoviňákem vykreslil obrazec s názvem "spící Kundalíní" .  Co to ale složitě popisovat, tady jsou slova autora:

 

Kundaliní je enviromentální instalace vytvořená křovinořezem.
Had, symbol Kundaliní, je obtočen kolem kopečku na Křížku, v místě zvaném Skalka, pozorovatelný z ulice Ke Skalce, dokončený 5. 10. 2008, o délce 500 m, o o 150 m a o ploše 3800 m2, s laskavým svolením pana Sklenáře z Biofarmy Sasov, s pomocí Lukáše D. a Marka Š.

s pozdravem Vít Kraus

 

 Kundalini v Jihlave

Tak aspoň máte typ na výlet a cíl pro vaši čočku ve foťáku. Nejhezčí a nejodvázanější fotky s Kundalíní v pozadí tu klidně zveřejním.

 

 

 

 

 

 

Komentářů
Přidat Nový
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Web:
Název:
:angry::0:confused::cheer:B)
:evil::silly::dry::lol::kiss:
:D:pinch::(:shock::X
:side::):P:unsure::woohoo:
:huh::whistle:;):s:!:
:?::idea::arrow:
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.25 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Aktualizováno ( Úterý, 14 říjen 2008 )
 
< Předch.   Další >
SEO by Artio