PONOŽKA crew hýbe Jihlavou Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Steda, 03 prosinec 2008

PONOŽKA crew je vlastně otevřené seskupení kamarádů, kteří se snaží rozhýbat kulturní děni v Jihlavě. Proč právě PONOŽKA? Objasňuje to zakladatel Čeněk Brychta poměrně prozaicky - totiž, že stejně jako střídáme ponožky, je třeba i obměňovat naše aktivity. Co všechno PONOŽKA obsahuje?

 

Hry. Jihlavská liga nevšedních her (JLNH) je dlouhodobá aktivita, do které se můžete kdokoliv kdykoliv během jejího průběhu přidat. Spočívá především ve víkendových jednorázových hrách, které jsou bodovány podle pořadí hráčů a získané body jsou účastníkům průběžně přičítány, takže každý hráč může sledovat, jak si vede oproti ostatním. V současné době již byly odehrány takové hry jako turnaj v pexesu, noční závod na kole, šlapka a hra na schovávanou. Do budoucna je plánován třeba běh přes náměstí na běžkách nebo oblíbená hra „Dědeček měnil, až vyměnil“ naplánovaná již na sobotní večer, kdy na začátku dostanete špendlík a postupnou směnou s kolemjdoucími lidmi za jiné věci se snažíte dostat co nejhodnotnější věc. Většinou tedy jde především o recesistické hry, které účastníkům navodí příjemnou náladu a jsou tedy dobrým způsobem relaxace. V současnosti se JLNH zúčastnilo přes dvacet hráčů a hráček, ale není vyloučeno, že jejich počet bude nadále stoupat s tím, jak se zvyšuje popularita celé PONOŽKY.

 

Kartáčkový vrah. Jedna z dlouhodobých aktivit PONOŽKA crew, o níž dokonce psal i Jihlavský deník. Jde o obdobu studentských mafiánských her, které pořádají univerzity v Praze a v Brně.Do této aktivity se zapojilo téměř sto hráčů, kteří s kartáčky v rukou likvidují své oběti. Zdá se, že tato aktivita lidi opravdu "chytla" a jsou plánována její opakování. Web hry: http://kartackovyvrah.wz.cz

 

Koncerty. V rámci PONOŽKY probíhají i některé koncerty v jihlavském klubu Edgar. Nejbližším koncertem je páteční Mikulášská šprýmovačka, na niž dorazí hvězda bandzone.cz Xindl X. Své nové CD na Mikuláše pokřtí jihlavská kapela HFD, svoje demo představí i jihlavská punková formace Soustruh, kteří odehrají svůj poslední koncert.Diváky opět rozveselí jihlavský zabiják s kytarou Libor Ctibor a večer uzavře DJ Džogy. To vše 5.12. od 20:00 za 50,-Kč.

 

Filmy. Zatím proběhlo jediné „zkušební“ promítání v klubu Edgar – totiž dokumentárního filmu Skinhead Attitude. Překvapivě se i na něj dostavila docela početná skupinka lidí. Do budoucna je plánováno promítání alespoň jednoho filmu měsíčně a můžeme si být jisti, že filmy budou jako všechny aktivity PONOŽKA crew nevšední.

 

Závěrem snad lze vyzvat občany Jihlavy, kteří se nebojí zkoušet něco nového, aby se aktivně do dění v PONOŽCE zapojovali. Jsou přijímány návrhy z řad hráčů a kamarádů a podle nich se i upravuje celkový program všech aktivit tak, abychom se v Jihlavě už nikdy nenudili.

Více informací na http://ponozkacrew.wz.cz

Aktualizováno ( tvrtek, 04 prosinec 2008 )
 
< Předch.   Další >
SEO by Artio