Monkey Business neznamená vůbec "špatný obchod" Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal Wec   
Monday, 06 October 2008

V hektickou sobotu (o tom podrobněji někdy příště) jsem si byl večer zařádit a zkulturnit v Čechovce na kapele Monkey Business. Je to hodně provařená kapela, s členy propíranými všemožným bulvárem ale přesto jedna z nejlepších možností jak si užít večer na funky hudbě a to opravdu zábavně. 

Sál Čechovky patří k těm větším široko daleko a pro početné návštěvníky Monkey Business byl tak akorát (stál jsem stále na vlastních chodidlech).

Čokoládová zpěvačka Tonya Graves je v očekávání (ne hudebním ale biologickém) a na pódiu ji zaskakuje bloňďatá Tereza Černochová. Zpívat umí, ale marná sláva, tu ráži ebenového hlasu Toničky nedosahuje. O to víc vynikl Matěj Rupert, který zvládl zazpívat čekané i nečekané - ze známých fláků v mezipauzách přešel na zpěv kantát italských kastrátů, v jedné písni vyfiknul mongolské hrdelní zpěvy. A to s mírným pokašláváním.

 

Kapela nastoupila obalená do kožešin jak parta z Flinstoneových a rozbalila parádní večer bez přestávky. Rupert pauzičky prokládal hláškami (a zmiňovanou kratší a delší italskou kantátou, kde moje neškolené ucho nepoznalo rozdíl mezi školeným tenorem z národního) a flirtoval během těchto pauz i během zpěvu doslova s celým chumlem fanynek v předních řadách. Podle reakcí jeho občas odbouraných kolegů z kapely bylo poznat, že to není žádné cvičené představení a že je pořád něčím překvapuje. Dokonce u jedné situace, když se hádal s klávesistou nebylo moc dobře poznat (na klávesistovi Brouskovi, ne na Rupertovi, ten bez hnutí oka zaetuduje cokoliv) zda je to hraný nebo opravdu Rupert klavesistu nasral nějakým požadavkem za hranou čekaného.

Za připomínku stojí i Rupertovo hrané "hraní" na housle pouštěné ze samplu, kdy se celkem věrohodně trefoval do rytmu houslí (v rychlosti Hudečka) a kde přidal i metalové hraní za krkem. Zkrátka vydařený večer s hudbou, která může jen potěšit. Podzim v brodském klubu slibuje výživných zážitků spousty (které běžný nepražský smrtelník má možnost potkat jen na letních fesťácích) - XIII. Století (po letech), Mig 21, Skyline, 100stupnu, Anna K., Cocotte Minute, Sto Zvířat, Plíhal, Jana Koubková a dokonce i přetažená klasická Brodská záležitost - Slet Bubeníků.  A to mluvím pořád o letošním roce 2008!

 

P.S. Sháním šoféra abstinenta

 

Aktualizováno ( Tuesday, 14 October 2008 )
 
< Předch.   Další >
SEO by Artio