Kdo nebruslí neni Jihlavák, hophophop Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
Napsal Wec   
Čtvrtek, 24 červenec 2008

Tak tu máme další Buď Fit akci. Uprostřed vysočiny v kopcovité Jihlavě v které je zaříznutá řeka Jihlava se primátor města rozhodl, že sport pro masy bude inline bruslení. A hned uvedl příklad města Opavy. Až na to, že Opava je placka a Jihlava je kopcovitá tak, že i sjezdovka za město se vešla (z městských peněz zbudovaná).

Město asi jezdí moc často do holandskýho Purmerendu. Jinak nevím, jak si vysvětlit, že primátor (nebo starosta? kolik že má Jihlava obyvatel?) zavelel k masovému bruslení na kolečkových bruslích. Kdo to nezná, tak je to sport, který se provozuje na rovině na hladkém asfaltu. Ideálně dlouhé rovné asfaltové stezky na nábřežích. V Jihlavě by toto splnila cesta okolo řeky ze Starých hor okolo megasupermarketů BaumaNovaLand k Havlíčkově ulici. Byť je sdílená s cyklisty a chodci a přerušovaná vjezdy do firem po trase.

 

Primátor ale vytáhl za pomoci městských sportovních zaměstanců spolku Dukla bruslomilovné jihlaváky asi osum kilometrů za město na Pávov, kde se všichni projeli po asfaltu zrušené silničky na hrázy pávovského rybníka. A to za asistence městských sportovců, co to běžně jezděj na "vostrejch".

 

No ale aby toho občané neměli málo, tak chystá 29.7. jízdu po chystaném obchvatu města. Kdyby se tam náhodou chystal nějaký nevycukaný bruslař, tak ať si zkontroluje brzdový špalíky. Obchvat vede pěkne do kopečka v Pístovu a potom je to už jen z kopce na znojemskou výpadovku. Slabším bruslařům doporučuji vystoupat Pístovský kopec stromečkem (ti se Ski už vědí) a nahoře si brusle pro jistotu sundat, jinak si dole namelete držku.

 

No budeme se pak cítit víc holandštěji, ba možná světoveji. Kam se hrabe Kolín (bez Rýna).

Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 červenec 2008 )
 
< Předch.   Další >
SEO by Artio