Prokletí Cityparku Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
Napsal Administrator   
Sobota, 03 leden 2009

Jihlavský kontroverzní nový chrám konzumu Citypark je oficiálně prokletý. O Jihlavě říkají, že je magická a Citypark této pověsti dostál. Na nový rok v ranních hodinách se na něm oběsil jihlavský občan Jiří Simon. Dlouholetý bojovník proti výstavbě Cityparku, která se ho přímo dotkla (za oknem domu má betonovou zeď vjezdu do garáží), mnohými označovaný jako kverulant nebo blázen. V každém případě důvod k zamyšlení a pozastavení nad, nejen, jeho argumenty.

 

 

Jiří Simon, padesátiletý muž, vlastnil domek v uličce Ztracená, což je malá spojovací ulice pod patou Brněnského mostu mezi cestou od bývalého Alfatexu (cesta od Brněnské ulice) a, dnes už bývalou, cestou okolo původní stavby továrny pod Znojemským mostem. Developer ale stavěl podobně kreativně jako učetní v Enronu vedli ekonomické knihy - něco se schválilo, později změnilo zvětšením, posunulo atd. Takže z původniho schvalování a nádherných počítačových vizualizací vzniklo betonové monstrum vyplňující celé údolí Koželužského potoka. Tahle kostka narostla do výšky a dokonce i s jedním velmi kreativním prvkem - ztloustla i směrem dovnitř. Z požadovaného a scháleného biokoridoru o šírce tuším 8 metrů zůstalo tuším třímetrové koryto pod stavbou. Plánovaný a očekávaný klidový pěšocyklo uzavřený okruh okolo města byl tím nevratně narušen (nepočítáte-li za klid a odpočinek procházku Heulosem na nákup do CP).

Pan Simon znal mnoho podrobností, kde se porušuje jaké ustanovení a "prudil" tím nejen město. Nejznámější jsou asi jeho příspěvky v diskusích na www.jihlava.cz k tématu, kde neúnavně vypisoval detaily a pochybení jak developerem tak městem. Když pominu, proč vlastně citypark nechtěl (já osobně ho nechtěl na tom konkrétním místě kvůli problematickému dopravnímu uzlu a ekonomice centra města, jinak je mi to celkem šumák), tak důvod uváděný (a asi nepřáteli uváděný jako jediný) je, že údajně žádal od developera výkup domu s pozemkem (za betonovou zdí to opravdu nebude lukrativní dům) a neshodli se na ceně.

To je dnes už celkem nepodstatné. Citypark tím dostal do začátku prokletí v podobě umrlce na stěnách. Když si představíte ty orezlé stěny, je to celkem příznačné. Doufám, že tam Paroubek nebude dělat křest nějaké knihy. Zastřelený, to by bylo už na horor.

Aktualizováno ( Sobota, 03 leden 2009 )
 
Další >
SEO by Artio