Na kole do města II., ale kam s ním Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal Wec   
Středa, 27 srpen 2008

Pokračuji v dokumentaci toho, jak naše užasné město asfaltuje cyklostezky, tahá je skrz centrum města a zbylé parky, osazuje agitačními cedulemi jak na prvního máje a přitom zapomíná na to duležité - co s takovým kolem, když už se někdo odvážný pustí do jihlavských kopců a vyrazí na kole do centra si něco vyřídit nebo nakoupit.

 

 

 

 

Vzal jsem svůj mikrofoťák a začal dokumentovat. Před poštou je úžasná cedule (nevim z kolika jihlavských daňokorun a z kolika eurovšech peněz, ale podle materiálu bych řekl, že v té ceduly jsou zaklety stojany tak tři) a vedle u SPT/O2 budky se krčí rezavý drátěný stojan s roztečí šprušlí "favorit velamos". Nejezdíte-li tedy po Jihlavě na silničním galuskovém speciálu, tak zapomeňte, že složenku vyvezete na bicyklu. Stojan je z hodnotného kovu a proto přivázán cyklořetězem ke kmeni stromu.

 

 

 

Tenhle držák psích vodítek mě ale ani tak nezajímal. Hledal jsem ten nebo ty úžasné 100tisícové stojany, protože podle podkladů mé bojové hry se měli válet někde okolo radnice.

 

Před radnicí vedle zahrádky Radniční restaurace se schovával jakýsi radiátor. Radiátor a zabudovaný před domem? Není to blbost? Mám ho, je to náš hledaný stojan na kola. Umělec vytvořil něco mezi radiátorem a stočeným pérem, natřel to emailem a přišrouboval k zemi. Ovšem opět pozor. Ani mechanika a fyzika se neohne před uměním z ohnuté roury a když do něj kolo nacpete, tak kolo si "lehne" na bok opřené o vlastní špice nebo vidlici. Máte-li na kole nějaké objemné tašky nebo jste hazardér a vozíte dítě v sedačce, tak počítejte s deformací předního, jdete-li na radnici vyřizovat něco standardní 1hodina+ cestou. Osma na kole je tedy přímo uměrná času pobytu radnici .

No ale třeba se pletu a tenhle artefakt je skutečně jen samoúčelný sochařský vyplod. A nebo město moudře předpokládá, že po těch jejich cykloštrečkách vodní ráj-citypark jim na kole nikdo jezdit nebude a je to stojan na koloběžky pro úředníky na trase Dopravní odbor u autobusáku - Kreml- náměstí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochu lepší (a mnou odzkoušená) je už situace dole v Hluboké, kde je velice dobře schovaný klasický zinkoželezitý stojan. Vejdou se tam celá čtyři kola, dokonce i ta horská rozsochatá. Město se ale za ně trochu stydí a narvalo ho za jakési informační cedule. Když jsem tam cpal kolo, tak jsem cítil provinilost, jak kdybych se tam šel vyčurat - a věřím, že to občas nějaký občan pivem posílený dělá - teda doufám že ne zrovna v té době a na mé kolo.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 14 říjen 2008 )
 
< Předch.   Další >
SEO by Artio