Doprava&urbanismus
Prokletí Cityparku Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Administrator   
Sobota, 03 leden 2009

Jihlavský kontroverzní nový chrám konzumu Citypark je oficiálně prokletý. O Jihlavě říkají, že je magická a Citypark této pověsti dostál. Na nový rok v ranních hodinách se na něm oběsil jihlavský občan Jiří Simon. Dlouholetý bojovník proti výstavbě Cityparku, která se ho přímo dotkla (za oknem domu má betonovou zeď vjezdu do garáží), mnohými označovaný jako kverulant nebo blázen. V každém případě důvod k zamyšlení a pozastavení nad, nejen, jeho argumenty.

 

 

Aktualizováno ( Sobota, 03 leden 2009 )
Celý článek...
 
Jízda po městě - 100 kilometrů za šest .. ale korun! Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 23
Napsal Wec   
Pátek, 07 listopad 2008

 

 

 Kolo jsem dal do kupy a začal jezdit na baterky po městě. Pocity se nedají pořádně popsat, ale ta svoboda volné jízdy a parkování je opojná. Navíc při vědomí, že každou takovou větší jízdou skrz město do obchodu a na poštu ušetřením autojízdy "vyděláte" zhruba na dvě piva nebo DVD film z trafiky.  Zkrátka funguje to, provoz stojí minimálně a samohybu stačí na domací ustájení jen kousek bytu. Mimo všech pozitiv  zůstává jedna nevýhoda. Tou je zima .. . jak na motorce. Obávám se, že další testování si minimálně odsmrkám a to se snažím na jízdu balit jak na lyže.

 

Už jsem narazil i na slepé cesty, jsou drahé a poučné, inu úděl.

V článku podrobněji o provozních vlastnostech  z bežného městského provozu v hrbolaté Jihlavě. 

Aktualizováno ( Úterý, 11 listopad 2008 )
Celý článek...
 
CITY PARK - doprava kolabuje a ještě není otevřeno Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Wec   
Úterý, 21 říjen 2008

 Ještě pár dní chybí do otevření chrámu konzumu za hradbami Jihlavy a doprava už kolabuje. Težko říct, jestli to je kvůlí nárazovému navážení zboží nebo to lze čekat každé ráno, až budou vozit křupavé rohlíčky a zeleninu do chřtánu Intersparu.  Kouknete na video - auto stojí, trolejbusy stojí a znojemská křižovatka je jedno parkoviště

Aktualizováno ( Úterý, 21 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Na kole do města II., ale kam s ním Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Wec   
Středa, 27 srpen 2008

Pokračuji v dokumentaci toho, jak naše užasné město asfaltuje cyklostezky, tahá je skrz centrum města a zbylé parky, osazuje agitačními cedulemi jak na prvního máje a přitom zapomíná na to duležité - co s takovým kolem, když už se někdo odvážný pustí do jihlavských kopců a vyrazí na kole do centra si něco vyřídit nebo nakoupit.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 14 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Na kole do města I. Jen s pořádnou výbavou Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Wec   
Čtvrtek, 03 červenec 2008

Tak jsem vyrazil na poštu na kole, abych ušetřil mrtvé brontosaury, nezahustil tah na Vídeň a nezhoršil parkování platícím i neplatícím automobilistům. Lehce orosen jsem dorazil před hlavní poštu, seskočil s kola a rozhlídl se po stojanu na kola. Vedle telefonní budky stál drátěný model v barvě rzi, jaký si pamatuju ještě jak stáli před jednotou, kde měli žvejkačku pedro za korunu a neměli hajzlpapír.

 

Zkušeně jsem vrazil přední vidly horského kola do stojanu a narazil - stojan očividně rozměry končil někde u rozměrů pro Favorit, nanejvýš tak Ukrajina s odřeným lakem by se tam vecpala. A to byl lehce pokroucený. Ovšem jako správný skaut jsem si stojan přivezl na zadní vidlici a kolo jen z druhé strany zajistil o zbytečný stojan. V tom místě zvlášt odpoledne před zavíračkou vytvářejí chodci poměrně hustou dopravu. Měl jsem tedy obavy, že mi to nějakej rozevlatej chodec nebo malej gizd srazí na zem. No možná ten kus zkroucených železných trubek tam plní nějakou estetickou funkci.

 

Stojany na kola jsou podobně jako lavičky a odpadkové koše součastí městského mobiliáře - podobně akorat nemusí při sezení udržet Simpsonovu rodinu a rovněž bordel se v nich neudrží. Říkal jsem si, kolik taková věc může stát? Tisíc korun v zámečtnictví Vonásek? 5 tisíc strojová serie v metalíze ? 20 tisíc velkobjemový model? Omyl. Takový stojan stojí 100.000,- korun - aspoň podle Jihlavské radnice. Ještě nevím co dokáže, zda to není design od Porsche a nemá nějaký skrytý výpočetní výkon větší jak počítač sekretářsky primátora ale určitě to prověřím a nafotím.

 

Podle tohoto dokomentu by měl stát před magistrátem (asi na hluboký). A není to omyl, je i v závěrečné finanční zprávě za rok 2007. No a pak se divte, že v Jihlavě všechno trvá a na nic nejsou peníze.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 říjen 2008 )
Celý článek...
 
SEO by Artio