Krajské volby jsou tu! Koryta, hejbejte se..
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Wec   
Čtvrtek, 16 říjen 2008

 A je to tu, krajske volby začínají.  Před týdnem jsem pročetl programy a začal psát sáhodlouhý elaborát, který jsem pro zbytečnost zahodil. Přesto malý přehled, co nám slibují v programech ty,  co chtejí po nás hlas. Máme na co těšit, čeho se bát? Obávám se že ano. Podrodbnosti čtěte dále.

Aktualizováno ( Pátek, 17 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Ufo přistálo za Jihlavou?
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Wec   
Úterý, 14 říjen 2008

 V Jihlavě přistálo UFO? Nebo Kelti přetáhli nějakou oslavu? Nebo invaze Indů?  Za Jihlavou v místě zvaném Skalka (sídliště za ústředním hřbitovem) se na posekaném kopečku "U křížku" objevil zajímavý obrazec. Mnozí už tuší, je to environmentální instalace místního výtvarníka Víta Krause. Pro fotku a podrobnosti čtěte dále.

 

Aktualizováno ( Úterý, 14 říjen 2008 )
Celý článek...
 
FC Vysočina si namlouvá nového nápadníka
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Wec   
Středa, 08 říjen 2008

 Město Jihlava opět jedná okolo vstupu nového investora do FC Vysočina. Po ročním plavání mezi kapříky a jablky se opět fotbal vrátil do druhé ligy a fotbal ve správě města Jihlava, PSJ a pivovaru Ježek  hospodaří s roční ztrátou šest milionů. Město narvalo peníze do rekonstrukce stadionu a přisypává na provoz (i na platy hráčů). Je jen dobře, že se tato zábava pro pár stovek povykujících zpivených fanoušků na tribunách, která ročně stojí město miliony,  přehodí na nějakého soukromníka. Ovšem aby se neopakovala fraška s tajemným maďarem Szabó.

Aktualizováno ( Středa, 08 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Dorazil konečně motor na kolo
Hodnocení čtenářů: / 7
Napsal Wec   
Pátek, 10 říjen 2008

 Tak hurá,  konečně mi dorazila zásilka z malé číny (thaiwan) s motorem (a dalšími součástkami) na elektromotorizaci obyčejného kola. Výkon 360W (krátkodobě i 500W) je podle mých testů s 250W motorem a podle diskusních fór dostatečný, aby to vyletělo i krpály na vysočině.   Jen zbývá převést starýho odepsanýho horskáče (garážová kulisa, model  "ocel 93) do servisu, nechat si prodloužit řetěz, a hlavně sehnat baterky. To je z toho tak největší dilema.

 

Levné olověné jsou sice těžké, nemají rádi nabíjení velkými proudy ale zase jsou levné a nemusí se kupovat přes půl zeměkoule. Ty lepší typy  u nás jednak prakticky nejsou a těch pár dodavatelů si je cení jak kdyby byly ze zlata - i 100% navýšení ceny v našich obchodech proti světu je běžná věc. No a když i od těch nejlevnějších světových obchodů to taky není žádná sláva (dražší jak celý motorizovaný kit), tak radši tady koupím dočasně nějakou olověnou zátěž a vyčkám na nich  do jara, až se pohnou ceny těch supetruper nano lithium feritových - s obchodními názvy jako LiFEPO4, A123, LiFE. Ostatně dalším stávajícím  problémem těch nových baterek jsou nabíječky. Baterky mají sice všechna superlativa, co si dokážete představit, ale jakousi nevýhodou je, že neexistují v podstatě kompaktní nabíječky (s napájením na 230V), které by byly schopné do nich šťouchat proud na hraně jejich vlastností. No potom k čemu mít užasné baterky, které nemůžete "natankovat" za pár minut prostě proto, že není ta správná nabíječka. 

 

No a pár parametrů - Je to vlastně takový moped ve vyšším levelu. Zůstaly tam šlapky a přehazovačka (vlastně všechny vlastnosti běžného kola), drží si to nízkou váhou (zhruba jak na výlet osazené běžné kolo - 22-24Kg i s baterkama. Neplést s těmi čínskými hotovými elektrokoly, které váží 35-40kg!!!!) a dojezd stačí tak akorát na vzdálenosti, na kterou by jste se odvážili s babetou (na cruise skrz evropu to není .... i když i to je reálné s rychlonabíjecími baterkami).

Jezdit se dá bez papíru a helmy (helmu ale doporučuji, kamarád se nedávno na elektrokole vyboural, a to byl celkem vyježděný cyklista),  jezdí stejně rychle a rychleji jak dokážete rozpálit obyčejné kolo (20-40km/h). Dojezd podle kapacity baterek,  na 10Ah/24V to je zhruba 30km.  Podrobněji o testech a fotky napíšu v dalších článcích.

Takhle to má vypadat - až na tu skládačku

 

Aktualizováno ( Středa, 08 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Video hospodské, jihlavské a ještě k tomu volební !!!
Hodnocení čtenářů: / 5
Napsal Wec   
Čtvrtek, 02 říjen 2008

 Kdo by si to nepamatoval - ty dětské roztomilé opilosti s peppermintovým likérem, který neměl ani plnotučných 40%.  Ten dětský nektar, který byl vedle Alpy nutnou výbavou batůžků snad každého přerostlého školáka na výletě. Co jsme si užili s těmito dospělými tekutými větrovkami. Ó ty má první nevolnosti, moje první vopičky.  No a nejen na tohle téma natočila u Jihlavy  strana Zelených klip na nadcházející krajské volby.  Vypadá to vesele a veselé to natáčení asi bylo.  Tak hoďte voko na tu nesestříhanou verzi - má minutu, ta reklamní zhubla na 30 vteřin.  A soutežní otázka, v které hospodě, respektive vsi u Jihlavy se to točilo.

Tak hupsněte do  článku, čeká tam na vás.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 říjen 2008 )
Celý článek...
 
Na kole do města II., ale kam s ním
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Wec   
Středa, 27 srpen 2008

Pokračuji v dokumentaci toho, jak naše užasné město asfaltuje cyklostezky, tahá je skrz centrum města a zbylé parky, osazuje agitačními cedulemi jak na prvního máje a přitom zapomíná na to duležité - co s takovým kolem, když už se někdo odvážný pustí do jihlavských kopců a vyrazí na kole do centra si něco vyřídit nebo nakoupit.

 

 

Aktualizováno ( Úterý, 14 říjen 2008 )
Celý článek...
 
PRIORu roste bratříček a je to pořádný macek!
Hodnocení čtenářů: / 2
Napsal Wec   
Pondělí, 30 červen 2008

Kdo by si byl po revoluci pomyslel, že PRIOR přežije delší dobu. A hle, je tu pořád s námi, stále vyráží dech návštěvníkům města a na zbourání se nechystá. No a abychom si nemysleli, že to byl nějaký omyl městských urbanistických plánovačů a architektů, tak mu roste za hradbami města konkurence. A je to pořádnej macek.

Továrna na zábavu
Továrna na peníze?!

Aktualizováno ( Středa, 16 červenec 2008 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 9 - 16 z 20
SEO by Artio